Nowoczesne tapety są piękne i wytrzymałe, a dodatkowo ich jakość wykonania sprawia, że samodzielne kładzenie wcale nie musi być skomplikowane. Czy warto robić to samodzielnie? A może lepiej skorzystać z usług specjalistów? Sprawdź i podejmij odpowiednią decyzję – będzie to miało znaczący wpływ na wygląd wnętrza!

Samodzielny montaż tapet – ryzyko i oszczędność

Specjalistyczny montaż tapet, oferowany przez wiele firm, to pewność tego, że prace zostaną wykonane prawidłowo, a ostateczny efekt spełni oczekiwania inwestora. Niestety, trzeba liczyć się z tym, że takie usługi kosztują – nawet kilkaset złotych, co może być zbyt dużym wydatkiem dla wielu osób. Możesz więc zdecydować się na samodzielne tapetowane. Niezbędny będzie zakup odpowiedniej ilości tapety, a także zaopatrzenie się w odpowiednie akcesoria – przede wszystkim klej, nożyk, poziomicę i specjalny wałek.

W przypadku zakupu wysokiej jakości tapety (omijaj te papierowe), np. na fizelinie czy też winylowej, unikniesz ryzyka jej uszkodzenia. O ile oczywiście przytniesz ją w odpowiednich miejscach. Musisz również uważać na bąble (warto dokładnie wygładzić tapetę za pomocą wałka), a także właściwie wymieszać klej i nanieść jego odpowiednią ilość – w przeciwnym wypadku będzie dochodzić do odrywania tapety. Samodzielny montaż tapet wymaga precyzji, cierpliwości i zaangażowania dużej ilości czasu – nawet na wytapetowanie małego pokoju potrzebnych Ci będzie kilka-kilkanaście godzin.

Masz wątpliwości? Postaw na specjalistów!

Montaż tapet można przeprowadzić samodzielnie, ale – w przypadku braku doświadczenia – jest to bardzo ryzykowne. Dlatego też w przypadku wątpliwości czy braku czasu, o wiele lepiej jest skorzystać z usług fachowców – https://www.master-bud.net/oferta/tapetowanie/. Posiadają oni wiedzę, umiejętności oraz specjalistyczne narzędzia, dzięki czemu zyskasz pewność, że prace przebiegną skutecznie oraz efektywnie. Pamiętaj – czasami lepiej zapłacić specjalistom za montaż tapet, ale uniknąć stresu, strat materiału i oczywiście zyskać najlepszy możliwy efekt!